Міжобласний проект "School BookCrossing"ДОКУМЕНТИ ПРОЕКТУ:
  


Група в соціальній мережі для розміщення матеріалів Проекту: https://vk.com/mfknukim_bookcross.

       
ПРО ПРОЕКТ:


ЧИТАЮЧА МОЛОДЬ – МАЙБУТНЄ НАЦІЇ!

Стратегічним ресурсом побудови сучасного суспільства є інтелектуальний розвиток людини. В цих умовах невід’ємною частиною збереження соціального статусу особистості є феномен читання, як засіб комунікаційно-пізнавальної діяльності та формування суспільної свідомості сучасної молоді.
На жаль, у сьогоднішньому світі ми спостерігаємо глобальне зниження інтересу до читання літератури, особливо серед молодого покоління. Це пов’язане з бурхливим розвитком комп’ютерних технологій, зростанням впливу інтернет-культури на різні сфери життя. Подібна ситуація склалася також і в нашій країні, що викликає занепокоєння свідомих українських громадян.
Флагманом відродження культури читання виступають бібліотеки, виконуючи особливу місію – промоцію книги, формування стійкої мотивації до читання серед молоді. Адже сучасна бібліотека – це інформаційний центр, загальною характеристикою якого є: інноваційні можливості, висококваліфіковані фахівці, сучасні методики і технології.
Усвідомлюючи проблему, бібліотечна спільнота не може залишатись осторонь і, застосовуючи ефективні засоби, реалізує актуальні стратегії та програми (регіональні, міські, районні) з підтримки та розвитку читання. Актуальною, важливою і необхідною є проектна діяльність бібліотек Херсонщини та Миколаївщини, що мають позитивний досвід роботи в реалізації вищезгаданої стратегії.
На початку 2016 року Миколаївською філією Київського національного університету культури і мистецтв у партнерстві з Комунальним закладом «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради та Науково-педагогічною бібліотекою м. Миколаєва започатковано Регіональний проект «School - BookCrossing», що проходить на території Херсонської області за підтримки управління освіти Херсонської міської ради. Учасниками проекту є бібліотеки загальноосвітніх навчальних закладів Півдня України. До участі в проекті запрошено учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Півдня України. Детально з проектом можна ознайомитися на сайті Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв за посиланням – http://mfknukim.mk.ua, у колективному блозі «Шкільні бібліотеки Херсона» - http://ks-school-libraries.blogspot.com/ .
Мета проекту: популяризація книги та промоція читання серед учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Херсонської та Миколаївської областей, розширення кола читацької молоді, формування стійкої мотивації до читання, соціалізація школярів і тим самим – сприяння розвитку нового інтелектуального суспільства.
Щоб досягти мети, кожна шкільна бібліотека як учасник Проекту організовує School Book Crossing – куточок (полицю, стелаж), де розміщуються книги з домашніх бібліотек, що надаються їх власниками – учнями старших класів, для вільного безоплатного обміну для прочитання їх іншими учасниками (в такий спосіб і здійснюється бук-кросинг).
School Book Crossing може розміщувати та пропонувати для обміну художні книги, в т.ч. поетичні збірки, літературу історичного, краєзнавчого, національно-патріотичного змісту, науково-популярні видання.
З метою популяризації власної книги або книги, прочитаної в School Book Crossing, яка найбільше сподобалася, учасники створюють власні відео (відгуки, реклами, рекомендації), фотоколажі, тексти-відгуки, які розміщують у групі в соціальній мережі (https://vk.com/mfknukim_bookcross).
Реалізація Проекту передбачається у декілька етапів:
І етап (січень 2016 року) – реєстрація учасників проекту в групі у соцмережі.
ІІ етап (з 15 лютого 2016 року по 01 квітня 2016 року) – робота в бібліотеках загальноосвітніх навчальних закладів зі створення та діяльності Book Crossing.
ІІІ етап (з 01 квітня 2016 р. по 10 квітня 2016 р.) – робота конкурсного журі, визначення переможців серед дітей-учасників та шкільних бібліотекарів-координаторів.
Підведення підсумків проекту відбудеться 14 квітня 2016 р. у м.Херсоні на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки та 15 квітня у м.Миколаєві.

Викладачами та студентами Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв також започатковано креативний проект «Селфі з книгою» (https://vk.com/public104401804), до якого активно долучається студентська молодь Південного регіону України, демонструючи свої фото і пропагуючи читання.
Підтримуючи такі ініціативи, ми зможемо урізноманітнити читання шкільної молоді, надаючи можливість поділитися враженнями від прочитаного; позиціонувати читання як модно і корисно проведений час; створити позитивний імідж бібліотеки як центру читацької освіти.
Запрошуємо до участі у даних проектах усіх бажаючих та небайдужих! Будьмо читаючою нацією!

Світлана Шуляк,
декан факультету менеджменту і бізнесу
Миколаївської філії КНУКіМ

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Навчально-тренінгова програма для шкільних бібліотекарів Херсонщини

Бібліотечні форми та методи активізації творчо-пізнавальної діяльності читача

Підсумки Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек – 2023