Методична робота

2018
Координаційний план фахового навчання шкільних бібліотекарів м. Херсон на базі та за участю провідних спеціалістів Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки, Херсонської ЦДБ на 2018/2019 навчальний рік

2017
Координаційний план фахового навчання шкільних бібліотекарів м. Херсон на базі та за участю провідних спеціалістів Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки, Херсонської ЦДБ на 2017/2018 навчальний рік

2016 
Координаційний план фахового навчання шкільних бібліотекарів м. Херсон на базі та за участю провідних спеціалістів Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки, Херсонської ЦДБ на 2016/2017 навчальний рік

2015

Рекомендації ІМЗО щодо проведення місячника ШБ в 2015 році.


Координаційний план фахового навчання шкільних бібліотекарів м. Херсон на базі та за участю провідних спеціалістів Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки на 2015/2016 навчальний рік 

***

Методична робота для шкільних бібліотекарів із питань професійного зростання

ОПЕРАТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА

З прийняттям Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженням нових навчальних програм виникла необхідність перегляду та модернізації програми бібліотечних уроків, які проводяться для учнів 1-3 класів.
З цією метою 19.12.2013 року була проведена оперативно-методична нарада завідувачів бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів і методичних центрів м. Херсона на тему: « Формування і розвиток інформаційної та медіа культури школярів згідно з Державним стандартом початкової загальної освіти» на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей.
На нараді були розглянуті питання щодо організації роботи динамічної групи завідувачів бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів м. Херсона у рамках реалізації міжвідомчого корпоративного проекту «Основи медіаосвіти: бібліотечний модуль».
Було вироблено стратегію та основні завдання переходу до нової програми проведення бібліотечних медіа уроків для учнів 1-3 класів, визначено порядок роботи та затвердження плану роботи динамічної групи на 2014 рік між усіма учасниками проекта.
43 шкільним бібліотекарям були надані методичні рекомендації, консультації   з даного питання, визначені основні вимоги до структури та проведення бібліотечних медіа уроків.
Практична частина роботи наради заключалась у розподілі учасників на 3 підгрупи, плануванню роботи в них, визначенні та закріпленні тем для розробки сучасних бібліотечних медіа уроків для учнів 1-3 класів.

   

ДОВІДКОВЕ БЮРО (Школа практичних навичок)

21.11.2013 р.  методичним кабінетом при управлінні освіти було проведено заняття   Довідкового бюро  (Школи практичних навичок)   на  тему: «Основна облікова документація шкільних бібліотек».  На занятті шкільні бібліотекарі загальноосвітніх навчальних закладів № 13, 14, 33, 35, НВК-колегіуму  № 51, НВК № 56, гімн. № 6 ознайомилися з основними нормативно-технологічними документами з обліку бібліотечного фонду. Крім того, бібліотекарем  методичного  кабінету при управлінні освіти  була здійснена  практична і методична допомога  шкільним бібліотекарям  із питань обліку бібліотечного фонду,  ведення основної облікової бібліотечної документації  та приведення  її у відповідність з вимогами нормативних інструкцій  ( «Інструкції з обліку необоротних  активів бюджетних установ» (№64 від 17.07.2000р.)  та  змін і доповнень до «Інструкції» № 64, затверджених наказом № 312 від  02.09.2010 р.,  вимогами «Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах»    №22  від 03.04.2007р).  Головна увага була акцентована на питаннях правильного ведення кожного облікового документа шкільної бібліотеки  та оперативність і систематичність занесення даних про нові надходження книг, підручників, періодичних видань до фонду бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар