Навчально-тренінгова програма для шкільних бібліотекарів Херсонщини

6 та 7 квітня працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки в рамках партнерської співпраці з Херсонською академією неперервної освіти долучилися до участі в обласних курсах підвищення кваліфікації із навчально-тренінговою програмою "Нові ресурси та методики на допомогу працівникам бібліотек закладів загальної середньої освіти."
Упродовж двох днів сертифіковані медіатренери Ірина Срібна та Ірина Ковач презентували для учасників серію майстер-класів, тренінгів та інтерактивних практикумів на актуальні теми сьогодення.
Ірина Ковач, завідувачка Медіа-центру Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки, провела для курсантів майстер-клас "Медіаграмотність у початковій школі, або Як навчати дітей молодшого шкільного віку критичному мисленню в умовах війни", на прикладах бібліотечних медіа-уроків. Під час свого виступу пані Ірина, з урахуванням викликів сучасних інформаційних війн та складових ІПСО (інформаційно психологічних спеціальних операцій), представила серію пізнавальних матеріалів, які допоможуть розвивати медіаграмотність та критичне мислення у дітей-учнів 1-4 класів. Ірина Миколаївна зосередила увагу бібліотекарів на актуальних посібниках Академії української преси, "Тулбоксі для вчителів", книгах та навчально-розвиваючих відео про улюбленця дітей - песика Патрона та деяких додаткових ресурсах.
Під час тренінгу "Медійні війни: нові виклики та нові ресурси для шкільної бібліотеки" пані Ірина продемонструвала серію рольових ігор, квестів, групових вправ та медіаосвітніх кейсів на задану тему.
Більш детально зупинились на питаннях українського медіапростору, довіри до медіа, правилах медіагігієни та  топ 10-ці міфів російської пропаганди стосовно України від початку повномасштабного вторгнення.

Ірина Срібна, завідувачка відділу бібліотечного прогнозування та інновацій Херсонської ОБД імені Дніпрової Чайки, упродовж двох днів поповнила знання курсантів двома інтерактивними платформами, які стануть у нагоді кожному  сучасному бібліотекарю та допоможуть урізноманітнити і збагатити професійні кейси.
Під час інтерактивного практикуму "Використання можливостей платформи графічного дизайну Canva в роботі шкільної бібліотеки"  пані Ірина детально зупинилася на особливостях інтерфейсу графічного редактора, практичних можливостях, різноманітті шаблонів та особливостях пошуку  необхідних компонентів. Ірина Сергіївна презентувала учасникам портфоліо власних робіт, створених за допомогою інтерактивної платформи "Canva", що дало змогу наочно продемонструвати учасникам заходу можливості та багатство базових компонентів.
Під час проведення тренінгу "LearningApps як онлайн-сервіс для створення мультимедійних компонентів бібліотечного заходу" Ірина Сергіївна закцентувала увагу учасників на різноманітті шаблонів, тематичних категоріях розміщених на платформі ресурсів та їх освітніх рівнів. У практичному блоці медіатренер разом із курсантами  пограли в авторські ігри "Казкове бюро знахідок", "Філворд "Тарас Григорович Шевченко", "Сучасні українські письменники", "Прислів'я про книгу", "Маніпуляції в медіа" "Фотовідповідники", розроблені за допомогою даної платформи, та  проаналізували алгоритми створення подібних вправ.  
Навчання закінчилось на оптимістичній ноті. Озброєні новими знаннями та корисними порадами наші бібліотекарі, розкидані у цей складний час по всій території України та й далеко за її межами, тримають  свою важливу частину "культурного фронту" і вірять у те, що скоро зможуть повернутися до своїх улюблених бібліотек.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Бібліотечні форми та методи активізації творчо-пізнавальної діяльності читача

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2024