четвер, 21 липня 2016 р.

Всеукраїнський конкурс "Шкільна бібліотека - 2017"

Наказом Міністерства освіти і науки України від 23.05.2016 р. №559 затверджені номінації та критерії оцінювання Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека - 2017".

Згідно з Положенням, конкурс проводиться у три етапи:

1-й етап: міський, районний - листопад - грудень 2016 року;
2-й етап: обласний - лютий - березень 2017 року - за участю конкурсантів першого етапу, які набрали найбільшу кількість балів у кожній із заявлених номінацій;
3-й етап: всеукраїнський - травень - червень 2017 року- за участю конкурсантів другого етапу, які набрали найбільшу кількість балів у кожній із заявлених номінацій. 

Як відомо, цей фаховий конкурс проводиться заочно - за наданими учасниками матеріалами (цього разу - у формах проекту та портфоліо). 
Тож уже зараз, у час літнього відпочинку, наші шкільні бібліотекарі аналізують свої напрацювання й можливості, визначаються з номінаціями, в яких мають найбільші шанси на участь.

Номінацій, до речі, визначено цього разу п'ять, із них дві - "Шкільна бібліотека: інноваційні проекти" (форма - проект) та " Сучасний методист: новий формат діяльності" (форма: портфоліо) - передбачають участь, відповідно, керівників загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів та працівників органів управління освітою і наукою, науково-методичних служб місцевих органів виконавчої влади, методистів закладів післядипломної педагогічної освіти, які координують діяльність шкільних бібліотек.
Решта три - суто бібліотекарські, хоч не виключають і участь педагогів ЗНЗ та позашкільних НЗ:
- "Шкільна бібліотека - інформаційний центр навчального закладу", 
- "Бібліотека - виховний простір навчального закладу" 
і, на мою думку, найбільш цікава та творча:
- "Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей" (всі три номінації передбачають реалізацію конкурсної роботи у формі портфоліо).

З детальними вимогами до оформлення робіт та критеріями їх оцінювання можна детально ознайомитись за вже наведеним посиланням, наданим на сайті Інституту модернізації змісту освіти: https://drive.google.com/file/d/0B3m2TqBM0APKRGFzZ3dpSmx5STQ/view, а також у №7/2016 "Інформаційного збірника та коментарів Міністерства освіти і науки України" (с.28-33).

Немає коментарів:

Дописати коментар