пʼятниця, 2 листопада 2018 р.

Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини

Міська (не)Конференція працівників бібліотек
загальноосвітніх навчальних закладів

1 листопада 2018 р. в Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки відбулася Міська (не)Конференція «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» для працівників бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів. 
Розпочато роботу конференції було з привітального слова заступника директора з наукової роботи Попової Н.Ф., яка ознайомила учасників із програмою та побажала усім виступаючим успіху в першій частині заходу, присвяченої підсумкам проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, та плідної роботи в групах у другій частині під назвою «Стартап нових ідей». 
Цього року місячник було присвячено видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світовим ім’ям В. О. Сухомлинському з нагоди 100-річчя від дня його народження.
Представники шкільних бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів виступали від кожного району міста. У своїх виступах бібліотекарі Суворовського району Ян Л.І. (ЗЗСО №44) та Ликова Л.В. ( ЗЗСО №4) акцентували увагу на тому, що особливо гострою в сучасному світі є проблема творчого розвитку особистості. Вони поділилися цікавими заходами, які добре узагальнюються словами В.О.Сухомлинського «Творчість не приходить з якогось натхнення, творчість треба розвивати». 


Шкільні бібліотекарі Дніпровського району Зозуля О.А. (НВК №7) та Пономаренко Н.І. (ЗЗСО №13) розповіли про низку проведених заходів, які теж були націлені на розвиток творчого потенціалу учнів, та наголошували на необхідності всебічного розвитку творчих обдарувань особистості.


На необхідності залучення дітей до спільної роботи, яка надасть можливість проявити їхні творчі здібності акцентували увагу шкільні бібліотекарі Корабельного району Нагель О.М. (ЗЗСО №54) та Луцкіна В.П. (НВК №9).


У рамках місячника бібліотекарі заохочували учнів до читання та організовували книжкові виставки, презентації книг, проводили екскурсії до дитячих бібліотек, зустрічі з українськими та херсонськими поетами й письменниками, флешмоби, квести, літературні сніданки тощо.
Виступаючі подякували за велику різноманітність проведених заходів та можливість проведення місячника на високому рівні своїх партнерів: співробітників Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, міської Централізованої бібліотечної системи та колег з бібліотек інших навчальних закладів, з якими вони проводили спільні заходи. 

***
Презентацією знаменних та пам’ятних дат на 2019 рік «Акценти року» Новицької Г.І., завідуючої інформаційно-бібліографічним відділом Херсонської ОБД імені Дніпрової Чайки, було продовжено семінар у другій частині. Ганна Іванівна розповіла про ключові знаменні дати та ювілеї наступного року.

«Стартап нових ідей»: колективною роботою бібліотекарів в групах під керівництвом модераторів Сломчинської Вікторії Вікторівни, завідувача відділу обслуговування учнів 5-9 класів, Новицької Ганни Іванівни, завідувача інформаційно-бібліографічного відділу та Ракші Анжели Борисівни, завідувача відділу естетичного виховання Херсонської ОБД імені Дніпрової Чайки, продовжилася робота (не)Конференції. 

Групи було сформовано не за формальним принципом (тобто - не за територіальною приналежністю закладів до адміністративних районів міста), а за випадковою вибіркою. Кожна група отримала свою тему для розробки інноваційних форм бібліотечних заходів, на яку було акцентовано увагу під час огляду календаря на наступний рік, як на одній із найбільш значущих та важливих, а саме: десятиліття української мови, очікувані в 2019-му Рік української єдності та Рік Китаю в Україні, ювілеї краєзнавчого  календаря.

Застосувавши метод мозкового штурму бібліотекарі кожної групи напрацювали низки інноваційних заходів, які презентували на загал для обговорення під керівництвом модератора Попової Н.Ф. під час «Інформаційного бібліошопінгу». Ідеї, які було розроблено в групах, вирішили вважати спільною інтелектуальною власністю зі змогою втілення в роботі. Ця нова форма колективної роботи, за враженням усіх учасників, виявилася дуже результативною та цікавою. 


Підводячи підсумки семінару, Попова Н.Ф. висловила щиру вдячність усім учасникам конференції за плідну роботу та наголосила, що матеріали, які презентували шкільні бібліотеки м.Херсона за підсумками Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, будуть передані для узагальнення до Херсонської академії неперервної освіти. 

Єжова Т.М., 
координатор шкільних бібліотек Суворовського району, 
завідувач бібліотеки Херсонського академічного ліцею 
імені О.В.Мішукова ХМР при ХДУ

Немає коментарів:

Дописати коментар