вівторок, 4 грудня 2018 р.

Шкільні бібліотекарі - про розвиток творчості школярів на Всеукраїнському вебінарі

Надзвичайно актуальній темі було присвячено сьогоднішній Всеукраїнський вебінар «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини», який провели Державна науково-педагогічна бібліотека України ім. В.О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України. Адже цього року і на державному, і на міжнародному рівні ми відзначаємо 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського, крім того, в "Національній доктрині розвитку освіти України у XXI столітті" визначена головна мета української освіти - створити умови для особистісного розвитку та творчої самореалізації кожного громадянина України. 

Тож дуже почесно, що організатори вебінару запросили взяти в ньому участь дві шкільні бібліотеки Херсона, які приєдналися до ефіру в затишній залі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки -  постійного партнера шкільних бібліотек міста. 


Своїм досвідом поділилася Ян Людмила Іванівна, завідувач бібліотеки ЗОШ І-ІІІ ст. №44 Херсонської міської ради. Вона розповіла про низку бібліотечних заходів місячника, який вона провела під гаслом “Творчість не приходить до дітей з якогось натхнення. Творчості треба вчити”. 

Саме ці слова Василя Олександровича надихнули Людмилу Іванівну провести і Казкотерапію “Серце, віддане дітям”, і конкурс малюнків “Кольорова феєрія”, і голосні читання “Казковий світ Василя Сухомлинського”, і літературний квест “Великий добротворець” та багато інших цікавих заходів. 


Родзинкою місячника став патріотичний флешмоб “Україна Єдина” - спільна акція, яка об’єднала бібліотекарів і учнів ЗНЗ №44 та 45. Цей незвичайний спільний флешмоб - надав чудову нагоду продемонструвати любов до Батьківщини, дружбу, повагу до бібліотеки. Девізом флешмобу були такі слова: Україна - це ми! Ми - читачі! Наш вибір - бібліотека! Читаю - значить, живу!".

Творчість, єднання, розвиток — ось ключові складові успіху проведеного Людмилою Іванівною місячника. 


Єжова Тетяна Миколаївна, завідувач бібліотеки Херсонського академічного ліцею ім. О.В. Мішукова Херсонської міської ради при Херсонському державному університеті, у своєму виступі «Шкільна бібліотека як простір творчої читацької діяльності» презентувала декілька інноваційних бібліотечних методів. Вона наголосила, що формування творчої особистості – одна із найважливіших задач бібліотеки ліцею. Тому розподілення місячника на тематичні тижні надало змогу охопити якомога більше сфер творчої діяльності учнів.

Тетяна Миколаївна розповіла, що серед заходів першого тижня була цікава форма інтерактивної взаємодії між учнями та бібліотекою - виховна акція «Відкрита стіна» під назвою «Мій шлях до духовного ідеалу. Що я люблю читати?..». Другий тиждень місячника, який пройшов під назвою «Відчути аромат слова», відкрила Музично-поетична п’ятихвилинка «Читаємо! Слухаємо! Творимо!». Засідання Літературної майстерні «Давайте почитаємо! Перші кроки в Літературу» підхопило своєрідну поетичну естафету цього тижня. А у Міжнародний день шкільних бібліотек, на третьому тижні «Навчити бачити красу», бібліотека підвела підсумки традиційного бібліотечного фотоконкурсу «Ми та книга», учасники і переможці якого виявляють і креативність, і романтику й любов до читання. Четвертий тиждень «У діалозі із сучасністю» відкрила веб-виставка малюнків ліцеїстів «Мистецтво, що випромінює радість», яка зібрала сонячні, яскраві, добрі, одним словом, казкові дитячі роботи.

Єжова Т.М. поділилася цікавими спостереженнями щодо потенціалу творчих схильностей та читацьких уподобань учнів, які виявилися під час анкетування читачів «У режимі он-лайн» та висвітленням проведення заходів та результатів конкурсів місячника на блогах бібліотеки, зокрема на блозі «Книжкова Одіссея», який цілком присвячено творчості ліцеїстів. 


В обох виступах колеги акцентували увагу на ключовому заході місячника — Обласному інтелектуальному турнірі “Ігри патріотів Херсонщини”, який включає декілька ігор, спирається на партнерську співпрацю з Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки, і головне, у якому діти із задоволенням беруть участь. 

Тож, під час проведення Всеукраїнського місячника бібліотекарі використали цікаві та ефективні бібліотечні прийоми і методи, доклали багато зусиль для розвитку творчих здібностей учнів, адже розуміють, що час становлення дитячої душі – дуже обмежений і дуже важливий для формуванні її творчої особистості.

Другий блок вебінару був присвячений актуальним питанням діяльності шкільних бібліотек України, зокрема проблематиці законодавчо-нормативного забезпечення діяльності бібліотек закладів загальної середньої освіти.

Більш докладно про вебінар читайте тут.

Програма вебінару та презентації до виступів учасників з Херсона - за цим посиланням: https://goo.gl/JESxgx 

Посилання на відеозапис вебінару буде розміщене на веб-сайті ДНПБ України ім.В.О.Сухомлинського - http://dnpb.gov.ua/ua

Єжова Т.М., 
завідувач бібліотеки 
Херсонського академічного ліцею 
імені О.В.Мішукова ХМР при ХДУ, 
координатор шкільних бібліотек 
Суворовського района


Немає коментарів:

Дописати коментар