вівторок, 8 листопада 2016 р.

Третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек Корабельного району пройшов успішно!

          
    Шкільні бібліотекарі Корабельного району м. Херсона ще у 2014 році вирішили проведення кожного Всеукраїнського місячника розпочинати з 30 вересня, з проведення масових заходів, присвячених Відкритому уроку читання. Тож, Відкритий урок читання у 2016 році був першим днем відкриття третього Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

   Масові заходи у навчальних закладах упродовж місяця проводилися у тісному контакті з педагогічним та учнівським колективами за участю представників громадських організацій, письменників, краєзнавців, батьків.

   Активно висвітлювались проведені заходи на шкільних сайтах та фахових блогах шкільних бібліотекарів.

   Крім того, шкільними бібліотеками м. Херсона (ЗНЗ № 54, 55 , гімн. № 1, 3, НВК № 9, 11, 51 ) була організована акція «Подаруй бібліотеці книгу», яка в багатьох навчальних закладах продовжена до кінця року.

    При проведенні Місячника шкільні бібліотеки Корабельного району м. Херсона працювали у тісному контакті з Херсонською обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки, Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.Лавреньова, Херсонською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О.Гончара, Центральною дитячою бібліотекою, бібліотеками-філіями Херсонської ЦБС, Комишанською сільськими бібліотеками, з волонтерськими центрами на підтримку воїнів АТО, воїнів Збройних Сил України, з організаціями українського козацтва, музеями тощо.

   Початок Місячника та святкування Всеукраїнського дня бібліотек був незвичайним у всіх навчальних закладах. Адміністрація та педагогічні колективи підтримали шкільного бібліотекаря у день проведення Відкритого уроку читання. Практично у всіх школах, перший урок у всіх класах, з 1-го по 11-тий, був присвячений темі престижу читання, заохочення дітей до систематичного читання та постійного одержання нових знань для власного успіху у майбутньому.

   Із метою посилення ролі шкільної бібліотеки у відродженні читання як духовної потреби дитини, а також популяризації української книги, історії України, народних традицій, звичаїв І тиждень Місячника було присвячено сучасній українській книзі під назвою «Книга – найкращий мій друг».

Слід відзначити наступні масові заходи, які було проведено шкільними бібліотеками Корабельного району м. Херсона для учнів 1-11 класів:

- Піратські розваги «Галера пригод»- № 1,

- Читацький марафон « Бібліотекарі та діти читають разом» - № 26,

- Літературний конкурс « Моя історія про книгу і читання» - № 26,

- Бібліодар «Знаєш відповідай, не знаєш прочитай»- № 57,

- Презентація « Х - фактор українського пера» - № 26,

- Вітальня ґречності «Школа добрих вчинків»- № 9,

- Літературні посиденьки «Книжковий дивосвіт»- № 54,

- Конкурс буктрейлерів на твори української художньої літератури-№ 55,

- Бібліотечна читанка « Моя улюблена казка В. Сухомлинського» -№ 25,

- Анкетування учнів 5-9 кл. «Про важливість книги та читання»- №14,46.

   З метою популяризації бібліотечного фонду протягом місяця було організовано ряд книжкових виставок. Вони мали різну тематику та були розраховані на дітей різних вікових категорій, а саме:

- «Її велич українська книга»- № 55, 

- «Книга святкує іменини» - № 1, 

- «Що читали наші вчителі»- № 1, 

- «Прогулянка книжковою веселкою»-№ 26, 

- «Цей дивовижний світ пригод і фентезі»- № 51, 

- «Казка + пригода = читаю з насолодою»- № 54.

   ІІ–ий тиждень Місячника був присвячений вихованню почуття патріотизму школярів, шанобливого ставлення до героїчної історії країни та формування активної громадянської позиції.

   До Дня захисника України у всіх навчальних закладах відбувалися загальношкільні заходи, спрямовані на виховання молоді в дусі військових традицій українського народу, формування патріотично зрілої особистості, в організації яких активну участь приймали і шкільні бібліотекарі. Було проведено: 

- зустріч з учасником бойових дій на Сході України- № 2, 

- зустріч з козаками Козацької територіальної громади Херсонщини Запорожцем М.О. та Сінаєвим О.Є.- № 3,

- зустріч з заступником начальника технічно-експлуатаційної частини 11-ї бригади армійської авіації, майором Світличним В. В. та учасником АТО, старшиною Садовніковим В. В., нагородженим орденом «За мужність ІІІ ступеню» - № 51,

- зустріч з волонтерами для передачі подарунків учасникам бойових дій на Сході України- ЛЖЕП,

У шкільних бібліотеках було організовано книжково-інформаційні виставки:

- - «Це моя Україна, це моя Батьківщина»»- № 3, 

- «Українська держава: від проголошення незалежності до сьогодення», « Ми – нація єдина», «Шляхами козацької слави» - № 51, 

- «Слава українського козацтва»- № 14, 

- «Степ та воля-козацька доля»-№ 11.

   З метою прищеплення любові до рідного краю, поглиблення і розширення знань учнів з теми краєзнавства, привернення уваги до сьогодення м. Херсона дітям були запропоновані наступні заходи на ІІІ тижні Місячника:

- виховна година «Чи знаєш ти своє місто?» - № 2,

- творча зустріч з письменником В. Куликом «Призначаю побачення»-№ 55, 3,

- творча зустріч з письменником рідного краю Марченко Л.В. «Дитинство – весела пора!»- № 3, 57,

- зустріч з поетесою Щербою Т.М. «У світі гармонії й краси» -№ 11,

   Особливу увагу було приділено проведенню бібліотечних занять з використанням інноваційних форм роботи та ІКТ з теми формування інформаційної культури школярів, розвитку навичок користування читачами різними джерелами інформації. Це: 

- Віртуальна подорож «Незвичайні бібліотеки світу» - № 1, 

- Бібліотечний урок - дискусія «Читати - це престижно?!»- № 54, 

- Гра-подорож «Фестиваль книжкових героїв» - № 51,

- Бібліотечний урок «Дарують мудрість дітям книги»- № 3.

- Бібліотечний урок «Бібліотека – дім твоїх друзів»- № 1, 51,

- Гра-подорож «З чого починається книга» - № 25,

- Бібліотечний урок « ДБА бібліотеки-ключ до інформації » - 57.

   Цікаво пройшли бібліотечні уроки для учнів 1-х класів «Знайомство зі шкільною бібліотекою» та « Посвята в читачі», на яких малюки знайомилися з різноманітністю книг, правилами користування бібліотекою та бережливим відношенням до книг - № 1, 2, 26, 51, 54. 

З метою формування навичок систематичного читання шкільні бібліотеки тісно співпрацюють з батьками учнів. Так, було проведено:

- День сімейного читання «Читання в колі сім’ї» - № 14, 55, 

- Батьківська година «Роль книги в розвитку індивідуальних і особистих якостей людини» - № 2, 55 ,

- «Чим зачитувалися наші батьки» - № 3, 9,

- «Радість сімейного читання»- № 51.

Для учнів 1-5 класів відбувся конкурс малюнків на тему: «Моя країна – єдина Україна» (№ 2), « Ми – маленькі патріоти Великої держави» (№ 57), «Ми читаємо і малюємо» ( № 1, 3, 9, 26, 46, 51, 54,) , «Я читаю, я малюю, я розповідаю» - № 11. Малюнки, які було представлено на конкурс вражали своєю яскравістю, довірливістю, добротою.

Конкурс на кращу книжку-саморобку пройшов у ЗНЗ № 5.

Фотоконкурс « Книга - мій друг» - у ЗНЗ № 26.

Протягом місяця відбувся конкурс на краще гасло та логотип до Всеукраїнського місячника бібліотек серед учнів 3-9 класів у ЗНЗ № 2.

3.11.16 було підведення підсумків на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки. Куратор шкільних бібліотек Корабельного району Ревуцька Н.І. проаналізувала роботу бібліотек, яку вони провели протягом Місячника. А завідуючі бібліотек навчальних закладів № 26, 46, 54, 55 виступили з досвідом проведення цьогорічного Місячника шкільних бібліотек.

Так, завідуюча ЗНЗ № 46 Симонова В.В. розповіла, що в обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки відбулася скайп - конференція з видавцем коміксів Андрієм Вовк. А учні 4-А класу ЗНЗ № 46 віртуально разом з автором пробували написати комікс про героя Бібліомена. Зустріч була веселою, цікавою і пізнавальною. А для учнів 9-Б класу бібліотекою школи було проведено історичний екскурс «Україна - славний край козачий». Діти поспілкувалися з представниками херсонського козацтва - Лопушинським Андрієм та Базилєв Олександром і ознайомились з легендами про козацький рід, дізнались про Святу Покрову та її значення у житті козаків, пригадали відомих гетьманів, а також активно приймали участь у конкурсах , пограли на козацьких інструментах, пофотографувались у козацькій одежі. 

   Хвилюючим був святковий захід «Успішна людина-сильна країна», який було проведено у НВК № 51. Серед почесних гостей школи були: заступник начальника технічно-експлуатаційної частини 11-ї бригади армійської авіації, майор Світличний В. В.; учасник АТО, старшина Садовніков В.В., нагороджений орденом «За мужність», лідер громадської організації «Добродія-Херсон», волонтер Гавренкова В. Гості розповіли про свою професійну діяльність, волонтерську роботу, акції та проекти з підтримки обороноздатності України, про допомогу переселенцям зі сходу нашої держави. Лунали вірші та пісні про любов до рідної землі у виконанні учнів школи. А потім школяри задавали гостям важливі для них питання про вибір професії. Діти були дуже задоволені зустріччю, адже вони побачили гарний, гідний наслідування приклад дорослих, що поєднали своє життя з долею України.
   Бібліотека Комишанської ЗНЗ № 26 у партнерстві з Комишанською філією Херсонської ЦБС протягом місяця організували та провели майстер- класи для учнів середньої школи по створенню бібліотечних листівок «Книга в моєму житті». Листівки вийшли яскравими, веселими і що особливо важливо - з рекламою читання. Також стартував проект для учнів 7-9 класів по створенню відеороликів «І розквіта душа моя, коли читаю я». Це презентації нових, або улюблених книжок, за допомогою програми WindowsMovieMaker.

   Слід відзначити, що основна мета Місячника – розвиток особистості, здатної самостійно і вільно мислити й діяти в умовах інформаційного суспільства; формування сучасного світогляду дітей; розвиток навичок самостійного пізнання, самоосвіти і самореалізації особистості була досягнута. Під час проведення Місячника ще раз було підтверджено, що навколо шкільних бібліотек об'єднуються діти, вчителі й батьки, зацікавлені в активізації дитячого читання.

   Забезпечуючи вільний доступ до інформаційних і культурних джерел, шкільні бібліотекарі допомагають гуманізації суспільства та збільшують можливості самореалізації особистості, здатної ефективно працювати й навчатись протягом життя.

   У період проведення Місячника спостерігалось зростання читацької активності, збільшилась кількість відвідувачів бібліотеки. 

  Шкільні бібліотекарі Корабельного району продемонстрували творчий підхід до роботи, уміння налагодити співпрацю з педагогічним колективом, батьківською громадою і зацікавити школярів. У шкільних бібліотеках проводились цікаві, змістовні заходи з використанням ІКТ та інноваційних форм масової роботи, що удосконалює роботу бібліотек та прискорює перетворення їх на інформаційні і творчі центри.


Немає коментарів:

Дописати коментар